Dňa 16.9.2020 bol organizovaný v rámci akceleračného programu pobytu startupov v Startup centre TUKE workshop, ktorý bol venovaný problematike financovania startupov.

V rámci workshopu boli prezentované najmä také témy, ako „Ako Venture Capital môže financovať začínajúce startupy? Aké startupy hľadá VC a prečo? Ako ma startup nastaviť business a finančný plán aby bol úspešný pri hľadaní investora? Ako prebieha samotný proces investovania?“ Startupy sa mohli dozvedieť, ako funguje spolupráca s investormi, čo investori hľadajú a aké ukazovatele sledujú.

Stretnutie bolo dostupne aj pre vzdialených účastníkov prostredníctvom systému NTI.

Stretnutie viedol skúsený lektor, úspešný podnikateľ,  Tomas Bell, zakladal Exisport. podnikateľ roka 2010, partner investičnej spoločnosti Vision Ventures, ktorá v roku 2019 získala prístup k investičnému fondu v hodnote 22.7 milióna EUR pre investovanie do perspektívnych začínajúcich firiem a podnikateľských projektov v najbližších piatich rokoch.

Takto to mali naše startupy priamo od zdroja. Aj investičný fond, ktorý p. Bell vedie hľadá startupy, kde by mohol investovať tak možno v budúcnosti uvidíme aj investíciu do startupu, ktorý začínal v UVP TECHNICOM.