Dňa 4.2.2021, sa konal ďalší z webinárov (on-line workshopov) akceleračného programu startupov v Startup centre UVP TECHNICOM, ktorý bol venovaný svetoznámej metóde osobnej produktivity Getting Things Done® (GTD®).

V dnešnom hektickom svete, kde sme všetci zahltení informáciami a povinnosťami, máme častokrát pocit, že jednoducho nie sme schopní stíhať všetko potrebné – či už v práci alebo v osobnom živote. S týmto nekonečným množstvom úloh a záväzkov, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán, a všadeprítomnými vyrušeniami, je plánovanie času a prioritizovanie naozaj náročné.

Účastníci workshopu sa mohli presvedčiť, že GTD nie je len súbor tipov a trikov pre time management a riadenie samého seba. GTD predstavuje komplexný prístup k riadeniu svojho života, pracovného ako aj súkromného. Je to umenie zorganizovať si svoj svet a úlohy čo najefektívnejšie, pracovať a žiť produktívne a bez zbytočného stresu.

Workshop viedol Marek Kogan, certifikovaný GTD tréner, ktorý jednotlivé princípy tejto metódy nielen predstavil, ale na jednoduchých interaktívnych príkladoch nechal účastníkov niekoľko princípov otestovať priamo na ich vlastných úlohách.

Lektor odprezentoval 5 krokov metódy GTD, vďaka ktorým môžeme získať väčší pocit jasnosti a kontroly. Sú to jednoduché princípy, ktoré vychádzajú z toho, ako funguje náš mozog. Začína to zachytávaním a zaznamenávaním všetkého, čo má našu pozornosť. Následným ujasnením želaných výstupov a ďalších krokov, ktoré potom spravujeme v dôveryhodnom systéme mimo našej hlavy, získavame slobodu rozhodovať sa s čistou mysľou, strategickým nadhľadom a stávame sa v konaní plne prítomní a prirodzene produktívnejší.

Ako teda realizovať viac správnych vecí za menej času, s nižším stresom a s väčším pocitom jasnosti a kontroly? Podľa výbornej spätnej väzby usudzujeme, že presne na túto otázku dal GTD workshop účastníkom odpoveď.

Marek Kogan je certifikovaný GTD tréner a vedie spoločnosť Productivity Partners, ktorá je výhradným poskytovateľom certifikovaných tréningov a konzultácii v metodológii GTD pre Slovenskú a Českú republiku.

S metódou GTD sa prvýkrát stretol pred viac ako 10 rokmi, keď pracoval ako manažér útvaru akvizícií korporátnych zákazníkov v spoločnosti T-Mobile. Hľadal vtedy cestu ako byť čo najproduktívnejší bez zbytočného stresu, dosahovať želané výsledky, a zároveň si zachovať čistú myseľ, jasnosť a strategický nadhľad. Odvtedy sa GTD stalo neoddeliteľnou súčasťou jeho dní a pomáha mu s väčšou ľahkosťou zvládať každodenné výzvy pracovného aj súkromného života.