Dňa 6.10. 2020 sa v priestoroch UVP TECHNICOM konal ďalší zo série týždenných Startup Meetupov, v poradí už deviaty, ktoré organizujú startupový hub Starport v úzkej spolupráci s UVP TECHNICOM (www.startupcentrum.sk).

Na meetupe sme tento krát analyzovali progres troch projektov. S tímom, ktorý pracuje na inovovaní online identity a služieb národného parku Slovenský Raj, sme diskutovali o naštudovanom začiatku startupu Airbnb a o nastavení dlhodobých a krátkodobých cieľov. Tím dostal na ďalší týždeň za úlohu navrhnúť čo najviac krátkodobých stratégií, ktorými sa vedia posúvať k dlhodobému cieľu, ktorým je teraz získavanie pozornosti budúcich zákazníkov ich portálu.

Permakultúrna dizajnérka otvorila prihlasovanie na prvý z workshopov na výrobu rastlinných terárií (https://www.instagram.com/p/CF4nyE1i2qC/), ktorými si vytvára príjem, kým pracuje na svojom hlavnom business modeli. Pokračuje vo svojej úlohe vytvoriť prehľad o fázach celoročnej starostlivosti o záhradu vybraného zákazníka z jej súčasnej klientely. Na základe toho dostala za úlohu si zároveň pripraviť cenové balíky pre daného zákazníka, aby sa dala následne overiť ich použiteľnosť vo všeobecnejšom business modeli.

Doktorandka medzinárodných vzťahov, ktorá plánuje spustiť kurzy kritického myslenia, oslovila 50 košických škôl, z ktorých zatiaľ pozitívne odpovedala jedna. Na meetupe sme diskutovali o tom, ako odoslaný email pred ďalším oslovením zlepšiť a ako medzitým pracovať so školou, od ktorej prišla pozitívna odozva. Úlohou do ďalšieho meetupu je pripraviť 2-3 demo slajdy prezentácie, ktorou môže dať záujemcom náhľad do obsahu workshopu, ktorý ponúka.

Svojimi skúsenosťami a feedbackmi nám opäť pomáhal zakladateľ košickej firmy Netcore, ktorá úspešne rastie so svojim startupom Unimus.

Meetupu sa tentokrát zúčastnila aj marketingová manažérka spoločnosti BIZNISHUB, ktorá sa zameriava na konzultácie malým a stredným podnikom v oblastiach kontrollingu, marketingu a účtovníctva.

Uvidíme sa opäť v utorok 13.10.2020 o 16-tej v prijemnom prostredí Univezitného vedeckého parku TECHNICOM.