V rámci akceleračného programu 4. kola súťaže inovatívnych nápadov „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ sa členovia Startup centra TUKE zúčastnili školenia projektového riadenia pod vedením skúseného školiteľa Rudolfa Ch. Takáča.

Počas interaktívneho workshopu sa účastníci oboznámili s teóriou projektového riadenia od základných princípov, cez efektívne riadenie rizík a zmien, až po najčastejšie chyby, ktoré sa v praxi vyskytujú. Vďaka priebežným praktickým zadaniam si mohli tímy nové poznatky aj prakticky overiť. Na jednoduchých príkladoch, ako napr. sťahovanie veľkej firmy do nových priestorov, si mohli vyskúšať pozíciu projektového manažéra a postupne si prejsť jednotlivé fázy projektového riadenia so všetkými potenciálnymi úskaliami.

img_0734Školenie sa konalo v rámci akceleračného programu Startup centra TUKE, ktorého súčasťou sú aj individiuálne konzultácie s mentorom, poradenstvo od interných a externých odborníkov (napr. v oblasti ochrany duševného vlastníctva, prípravy na jednania s investorom a pod.) a motivačné stretnutia so skúsenejšími a úspešnými startupmi.

Fotogalériu zo školenia nájdete na našej oficiálnej Facebook stránke.

Viac o možnosti zapojiť sa do súťaže a akceleračného programu pre víťazov nájdete v menu v časti „Ako sa zapojiť„.