Téma Validácia Ideí bola náplňou workshopu, ktorý organizoval UVP TECHNICOM v rámci odštartovaného 16. akceleračného programu startupov Startup centra UVP TECHNICOM dňa 22.2.2023.

Skúsený lektor Andrej Rybovič v priebehu workshopu zdôraznil význam procesu validovania ideí cieľom ktorého je identifikácia toho, či startup/projekt/produkt je zaujímavý pre definovaný cieľový trh. Taktiež dôraz kládol na to, aká je dôležitá séria rozhovorov s cieľovými zákazníkmi a prečo by mala prebehnúť ešte predtým ako do svojho projektu investujú.

Lektor na základe svojich skúsenosti z rôznych startupov a podnikateľkých projektov previedol účastníkov praktickými príkladmi.

Lektor Andrej Rybovič – človek zanietený do inovácii a startupov. Zakladateľ startupu Mind Box. V minulosti pôsobil ako konzultant vo Vedecko-technologickom parku, ktorý podporoval začínajúcich podnikateľov a startupy v žilinskom regióne. V súčasnosti pôsobí ako COO v startupe Resitech, v rámci ktorého pomáhal s validáciou nápadu, budovaním tímu a získaním investície. Od roku 2019 sa stal súčasťou tímu národného projektu Inovujme.sk ako externý hodnotiteľ, ktorý v rámci Ministerstva hospodárstva SR zvyšuje inovačný potenciál Slovenska.