Helfni

[vc_row][vc_column width=“2/3″][vc_column_text]

Helfni je sociálna platforma spájajúca dobrovoľníkov s dobrovoľníckymi organizáciami.  Zefektívnením komunikácie medzi nimi sa snaží o účinnejšiu prosperitu lokálnych komunít.

Helfni umožňuje efektívnu komunikáciu dvom kľúčovým aktérom, a to dobrovoľníkom s organizáciami, ktoré vyhľadávajú dobrovoľnícku pomoc. Okrem toho, že zabezpečuje napĺňanie potrieb obidvoch skupín, čím prispieva k rozvoju komunít, popularizuje taktiež v ďalšom kroku dobrovoľníctvo formou gamfikácie.  Základom tejto platformy je vytváranie si profilov dobrovoľníkov a organizácií. Vďaka tomu sa vytvára databáza členov s komplementárnymi potrebami. Prihlasovaním organizácií si dobrovoľníci vedia pohodlne prezerať ich ponuky na jednom mieste. Filtrom (podľa druhu činnosti, miesta konania, času…) a personalizovaním profilu sa dá výber ponúk zúžiť podľa predstáv užívateľa. Po prihlásení sa na aktivitu je už priamo v kontakte s organizátorom. Naopak, registrácia dobrovoľníkov tvorí veľkú sieť ľudí, ktorých organizácie potrebujú a touto platformou ich vedia získať, a dokonca aj sami jednotlivo na základe profilov pozývať.

Helfni prináša komfort svojim používateľom vďaka modernému a prehľadnému webovému rozhraniu a mobilnej aplikácii pre Android a iOS, vďaka ktorej môžu byť dobrovoľníkom posielané notifikácie o najbližších nových podujatiach a o podujatiach, na ktoré sa používateľ v minulosti prihlásil. Na druhej strane vie Helfni obdobným spôsobom posielať organizáciám notifkácie o prihlásených používateľoch a žiadostiach o pripojenie k ponuke. Mnohé z týchto funkcií, vrátane používateľského rozhrania, boli do aplikácie implementované na základe rozhovorov s predstaviteľmi organizácií a s dobrovoľníkmi. Hlavná idea start-upu Helfni je spraviť Slovensko o čosi lepším a veríme, že podporou dobrovoľníctva to docielime.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_column_text]

Kontakt

Peter Ridilla
e-mail: ptrridilla9@gmail.com
web: helfni.sk

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Znalosti

Publikované

17/07/2019