MSDL

[vc_row][vc_column width=“2/3″][vc_column_text]

Cieľom startupu je zlepšiť podmienky liekového manažmentu pre klientov žijúcich v sociálnych zariadeniach, domovoch sociálnych služieb a  pacientom žijúcich v domácom prostredí na Slovensku. MSDL (monitorovací systém dávkovania liekov) je nástroj na správu liekov, ktorý dávkuje lieky na perorálne užitie podľa dňa v týždni a podľa denného času, v ktorom sa majú užívať.

MSDL umožňuje zlepšenie pracovných a bezpečnostných podmienok pri podávaní liekov pacientom a taktiež prispieva k zníženiu časovej náročnosti na prípravu liekov pre pacientov.  Lieková karta MSDL poskytuje okrem manažmentu podávania liekov pacientovi aj všetky potrebné informácie o liekovej anamnéze pacienta. Vzhľadom nato, že lieková karta je hermetický po nabalení liekov uzavretá nedochádza k únikov terapeutických účinkov toho ktorého lieku.

Lieková karta MSDL sa skladá z 2 častí, v jednej sú hermetický uzavreté nabalené lieky pre jedného klienta na 7 dní / Cold Sealed/, druhá časť obsahuje meno klienta, alergie na lieky, názov lieku/ov, gramáž lieku, časový interval podávania lieku /ráno, obed, večera a noc/, číslo šarže lieku, farba lieku, značka lieku, tvar lieku, označenie či je to tabletka alebo kapsula. Všetky tieto informácie zamedzujú vzniku liekových chýb, a to z toho dôvodu, že lieky sú jasne pomenované, nemôže tam dôjsť k ich zámene, k predávkovaniu alebo pod-dávkovaniu prijímateľa.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/3″][vc_column_text]

Kontakt

Marcel Tóth
e-mail: marafuta@gmail.com
web: msdl-mojelieky.sk / davkovacliekovmsdl.sk

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Znalosti

Publikované

23/07/2020