HRAI (Hipstersaurus Rex Apps)

Hipstersaurus Rex Apps je slovenský startup zameraný primárne na vývoj hier pre mobilné zariadenia. Business plán startupu spočíva vo vytváraní udržateľných hier inovatívnym spôsobom. Developeri a zároveň zakladatelia pretavujú svoje názory a presvedčenia do hier, čím dotvárajú ich pridanú hodnotu a poukazujú na vybrané aspekty života. Snahou je spojiť v hrách zábavu s „odkazom“. Vytvárané hry sú ponúkané zákazníkom na platformách zadarmo, pričom príjmy startupu plynú z extra služieb a implementovanej neinvazívnej videoreklamy, ktorú využíva hráč na získavanie hernej meny – je motivovaný ju pozerať. Herná mechanika je vytvorená na základe analýzy psychologických aspektov v hrách a aktuálnych trendov na trhu. Do budúcnosti sa startup plánuje venovať hrám obsahujúcim prvky umelej inteligencie, virtuálnej a augmentovanej reality.

V súčasnosti startup pracuje na hre Vip Trip Trivia – kvízovej hre spájajúcej niekoľko menších hier. Vip Trip Trivia je viac ako kvíz – je to spoločník, ktorý obohatí život človeka. Business plán hry je dlhodobo udržateľný. Hra je vytvorená na účely naplnenia predstáv casual gamers a tzv. core gamers kvízových a iných vzdelávacích hier. Vydanie hry je plánované na prelom septembra a októbra 2017.

(Startup centrum)

 

ÚSPECHY

2017

  • Víťaz kategórie Informačné technológie, mobilné technológie a web v súťaži Slovak University Startup Cup 2017.
  • Víťaz v súťaži Nadácie Tatra banka – Business Idea 2017.
  • Postup z pred-inkubačnej fázy v Startup centre TUKE do ďalšej fázy v rámci Inkubátora TUKE.
  • Článok v aprílovom vydaní PC Revue v rámci rubriky Predstavujeme slovenské startupy.

2016

  • Finalista 4. kola súťaže inovatívnych nápadov Startup centra TUKE. (Zoznam víťazov 4. kola súťaže inovatívnych nápadov nájdete tu.)
  • Článok na portáli Môj Android.
  • Článok na Android Portáli.
  • Článok v Sketcher-i portálu startitup.sk.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke https://hrai.it a sociálnych sieťach Twitter a Facebook.

 

Kontaktná osoba

Mária Franková a Ján Matajzík, Co-founders
ceo@hrai.it
+421 (0) 911 529 266

Znalosti

Publikované

17/10/2016